TOM FORD Amber Absolute Eau de Parfum 100 mL Daha büyük görüntüle

TOM FORD Amber Absolute Eau de Parfum 100 mL

Yeni ürün

10 Öğeler

Bu ürünü satın aldığınızda hesabınıza 32 sadakat puanı daha eklenecek. Sepetiniz toplamda 32 sadakat puanı daha eklenecek puana ulaşacak ve alışverişiniz sonucunda sahip olacağınız hediye kuponu değeri de: 3,20 TL.


164,02 TL

İstek listesine ekle

Kredi Kart ile Ödeme
Kredi Kart ile  Ödeme

Daha fazla bilgi

Tüm Private Blend serisi kokular, belli birkaç nota üzerine yoğunlaşmış çiğ harmanlar. Amber Absolute’un de ana notaları amber ve tütsü. İkisi de açılıştan itibaren gayet net hissediliyor. Amber yorumu modern olmaktan uzak, Serge Lutens Ambre Sultan’a saygı duruşu niteliğinde. Tütsü ise Amouage’ları kıskandıracak kadar yoğun ve kaliteli. Fark edilirlik ve kalıcılık “gayet iyi” söz öbeğini yetersiz bırakacak seviyede. Amber notasının bazı parfümlerin kalıcılığını arttırmak için kullanıldığı düşünülürse amber temalı bir parfümün ne kadar kalıcı olabileceğini siz düşünün. Nasıl turunçgiller doğal kullanıldığında uçucu oluyorsa amber de tam tersine fazlaca yontulmazsa bir o kadar acımasız.

Orta notalara doğru geçildiğinde ki bu neredeyse iki saatten fazla sürüyor, kokunun keskinliği geri çekiliyor ve vanilyanın da devreye girmesiyle gayet yerinde tatlı, seksi bir hal alıyor. Her ne kadar aynı yapıda ilerlemeseler de yazının başında bahsettiğim gibi amber kullanımı Ambre Sultan’ı andırmakta. Designer tayfadan ise benzer bir koku bilmiyorum. Amber Absoulute Private Blend'in artık üretilmeyen kokularından olsa da çoğu satış noktasında halen bulunabilmekte. Ayrıca Private Blend'in son üyelerinden Tobacco Oud ile ciddi bir benzerliğe sahip olduğunu söylemem gerekir. Hatta Tobacco Oud için durulmuş Amber Absolute desem yanlış olmaz. 

Değerlendirmeler

Bir değerlendirme yazın

TOM FORD Amber Absolute Eau de Parfum 100 mL

TOM FORD Amber Absolute Eau de Parfum 100 mL