İade Şartları

Markalonga üyelerine otuz gün boyunca mazeret bildirmeden ürün iade hizmeti sunmaktadır. 

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden otuz gün içerisinde iade isteğinizi hesabım sayfasında bulunan “İade İşlemleri” sayfasından tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Bize ulaşan iade isteği doğrultusunda, yetkili departman tarafından izlemeniz gereken prosedürleri içeren e-mail size ulaştırılacaktır.

Size ulaşan e-mail doğrultusunda iade etmek istediğiniz ürünleri, faturanızın arka yüzünde bulanan iade bölümünü doldurarak, faturanız ile birlikte tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade işlemlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, iade edeceğiniz ürünün paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalıdır.

İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal olarak kesilmişse mutlaka iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

İade işlemlerinizin başlaması için mutlaka ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

Sebep Göstermeden Cayma Hakkı dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti bize aittir.

Tüm iadelerde, ürünler tarafımıza ulaştığı ve gerekli iade onayı alındığı andan itibaren 10 iş günü içerisinde ödemeleriniz kartınıza iade edilir. Bankanıza ve kullandığınız kredi kartına bağlı olarak, iade edilen ödemenizi kredi kartı ekstrenizde görmeniz zaman alabilir.

İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğunu düşünüyorsanız, teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip, yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. İade işleminde bulunduğunuz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde iadeniz onaylanacak ve ürün bedeli kartınıza iade edilecektir.

Belirttiğiniz kusurun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderiliyor.


İade Hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz

A. Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz.

B. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler ambalajının açılmış olması halinde; her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve Kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri ve hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

C. Ayrıca, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen ürünlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

D. Altın, Pırlanta, Zümrüt, Yakut, Safir vb. gibi gramajı, ayar ve karat bilgileri verilen değerli madenler'de cayma hakkı kullanılamaz.